Duben 2008

Ohrožená zvířata

20. dubna 2008 v 15:06 Týrání zvířat
Proč zvířata vymírají?
Největším nepřítelem zvířat je člověk:zavírá je do zajetí a někdy je dokonce zneužívá jako svoje otroky...Jejich kůže nebo maso se prodává za velké peníze.Že zvíře při lovu mnohdy neuvěřitelně trpí, je lovcům úplně jedno.Velkou hrozbou je i kácení lesů a ničení přirozeného životního prostředí zvířat.Spousta z nich tak přežívá už jen s pomocí ochránců zvířat v rezervacích nebo ZOO.

Ohrožené druhy:

Orangutan
Domov:Borneo a Sumatra
Opičky jsou ohrožovány hned dvojnásobně:Díky kácení lesů a díky lidem, kteří unášejí jejich mláďata, aby je zneužívali jako sluhy nebo dokonce objekty sexu(strašný!)

Panda
Domov:Čína
V malých lesích obklopených poli, silnicemi a lidskými obydlími dnes žije už jen asi 1500 těchto roztomilých medvídků.Na světě jich je pořád méně taky díky úbytku bambusu-jejich jídla.

Gorila nížinná
Domov:Afrika
Dnes žije v Africe už asi jen 110 000 goril.Ty se staly ohroženým druhem zvířat díky bezohlednému kácení a vypalování deštných pralesů.Jejich počet se snížil také díky přenosným lidským nemocím a obchodem se zvířecím masem.

Zakrslý králík
Domov:USA
Na celém světě už je jenom kolem 1200 těchto králíčků.Malou šanci na přežití mají kvůli velkým požárům, prostředkům k hubení hmyzu na polích a přeměně jejich živtního prostředí v pastviny.

Lemur katta
Domov:Madagaskar
Kvůli růstu počtu obyvatel je pořád víc a víc těchto poloopic vyháněno pryč ze svého domova.Kromě toho je lidé loví i proto, aby mohli jejich maso prodávat na trhu.
Lemur katta
Tygr sumatránský
Domov:Sumatra
Na indonéském ostrově žije asi 500 tygrů.Každý den se ale pokácí tisíce hektarů deštných pralesů-a tím se zmenšuje životní prostor těchto krásných šelem.
image

image4
Ježek západní
Domov:Evropa(i Česká republika)
Ježci umírají převážně kvůli nedostatku potravy.V zimě i proto, že se nemají kam schovat a umrznou.Svůj obrovský podíl na jejich vymírání má bohužel i automobilová doprava.
Soubor:Hedgehog-en.jpg
Nártoun
Domov:Indonésie
Místo k životu těchto nočních zvířátek se pořád zmenšuje.Lidé kácejí lesy, aby vytvořili nové pastviny pro dobytek a prostory pro své bydlení.

Vydra
Domov:Evropa
Vydry se nemilosrdně loví pro jejich kožešinu.Kromě toho je zabíjejí i rybáři, podle kterých jsou vydry zloději ryb.


A jak můžeš pomoct?
Víš co je to akce ŽÁBA?Žabky se totiž každoročně vydávají ze svých zimovišť k různým vodním plochám, kde nakladou svá vajíčka.A protože většinou přecházejí přes silnici, mnoho žab a čolků zahyne-tak pokud chceš pomoci přenášet žáby přes silnici tak se koukni na
AKCE ŽÁBA
Nebo se staň dobrovolníkem nějaké organizace na ochranu zvířat-např.Greenpeace!Můžeš zachraňovat zvířátka na celém světě!Můžeš pomáhat s překlady textů, sběrem podpisů nebo roznášením letáčků.Hledej na http://www.greenpeace.cz/dobrovolnici/

Taky můžeš napsat kanadskému velvyslanci v ČR sdělit mu svůj nesouhlas s lovem tuleních mláďat(hlavně musíš psát slušně:)
Adresa:Jeho Excelence pan Bruce Jutzi, Velvyslanectví Kanady, Muchova 240/6, 160 00, Praha 6.

Dále si můžeš vzít zvířátko z útulku nabo tam chodit pomáhat.
Nekupuj suvenýry z kůže, slonoviny, žraločích zubů atd...
Nekuř, i tabákové výrobky jsou testovány na zvířátkách.
Vydej se do lesa sbírat odpadky!
Nenič mraveniště a neokopávej houby!
Nesbírej ježky ani malé zajíčky a ani na ně nesahej!
Pokud narazíš na zverimax, kde zacházejí špatně se zvířaty, napiš na okresní veterinární správu.

Pokud najdeš zraněné zvíře volej 222 516 115, nebo se koukni na
seznam stanic pro handicapované živočichy

Psí rodinku nechal tyran uvázanou v horku bez vody

20. dubna 2008 v 15:05 Týrání zvířat

Psí rodinku nechal tyran uvázanou v horku bez vody

Kliknutím fotografii zvětšíte.Zvětšit obrázek Zvířata chránil před ostrými slunečními paprsky jen slabý stín ze zakrslé jabloně.
foto: PRÁVO/Vladimír Tolar
Jako o bezcitné zrůdě mluví lidé ve Skašově na Plzeňsku o člověku, který nechal u silnice poblíž obce uvázanou psí rodinku.V horku a bez vody se tam zvířata trápila zřejmě několik dní.
17.7. 2007 20:05
PLZEŇ - "Byla náhoda, že si jich vůbec někdo všiml. Přes vysokou trávu je tam ze silnice bylo špatně vidět. Fena německého ovčáka a pes rotvajler byli přivázáni každý u jednoho stromu a kolem se válelo šest asi měsíc starých štěňat," řekl v úterý Právu místostarosta Skašova Vladimír Tolar.
Zvířata chránil jen slabý stín ze dvou zakrslých jabloní, ke kterým byli dospělí psi uvázáni. Délka původně asi tři metry dlouhého vodítka se jim postupně zkracovala, jak se omotávalo kolem stromů, když chodili za stínem. "Nejhůře na tom byla fena, kterou štěňata úplně vysála. Taky se hned vrhla po vodě. Naráz vypila šest litrů vody," pokračoval místostarosta.

Psí společenství čeká karanténa

Zvířata skončila v psím útulku v Plzni na Valše. "Čeká je třítýdenní karanténa včetně nezbytného veterinárního ošetření, za což zaplatí obec 38 tisíc korun. Pokud se nenajde jejich majitel, zůstávají jako věc nalezená obci. Ta bude za jejich pobyt v útulku platit denně 130 korun za jednoho psa," doplnil Tolar. Obec podle něho už podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z týrání zvířat.
"Lidé tady ve vsi i v okolí tento příběh se psy sledují a velmi jej citově prožívají. Nemohou vůbec uvěřit, že by byl někdo něčeho takového schopen. Skoro bych vyloučil, že to udělal někdo z místních. Jsme malá obec, tady se všichni navzájem znají. Majitel těchto psů by tady jistě neunikl pozornosti," uzavřel Tolar.

Policisté po tyranovi pátrají

Ochránci zvířat jsou případem zděšeni. "Je to brutální čin, kterého je schopen zase jen člověk. Věřím, že policii se podaří najít viníka , neboť zákon na ochranu zvířat proti týrání je jeden z nejtvrdších a za jeho porušení mohou být uloženy vysoké tresty," reagoval vedoucí záchranné stanice živočichů v Plzni Karel Makoň.
Policisté po viníkovi zatím bezvýsledně pátrají. "Nějaké poznatky už máme. Vše se nyní prověřuje," uvedla Pavla Soukupová z okresního policejního ředitelství Plzeň-jih.

Pár petic

20. dubna 2008 v 15:05 Týrání zvířat
Tohle je petice-Stop týrání zvířat,pokračujte v ní,je to pro dobrou věc.Podepište se a dejte si to na svůj blog.Do komentářů mi pak napiště na kterém blogu se pokračuje,ať se vidí,kdo v tom pokračuje,kdo má rád zvířata.
Můžes se zůčastnit,kolika chceš petic!

Jedna velká petice

20. dubna 2008 v 15:03 Týrání zvířat
Tak, dávám sem první odkaz, kde se můžeš podepsat pro ochranu zvířat před týrním... :) Nic ti to neudělá, maximálně budeš mít dobrý pocit, že jsi pomohl/a.... tak hurá dotoho, ne???

Odkaz - Chci podepsat petici :)

Petice za Obecnou deklaraci OSN o ochraně zvířat

V roce 2007 dojde k zajímavé a převratné události - Spojeným národům bude předložena Obecná deklarace OSN o ochraně zvířat, která bude obdobou Všeobecné deklarace lidských práv. A Česká republika je tentokráte v čele - spolu s Kostarikou, Keňou, Indií a Filipínami stála na počátku této iniciativy, ke které se připojilo 300 organizací z 110 zemí světa. Připojte se i Vy k této jedinečné události. Buďte při tom, podepište petici!
Zemi obývá stále mnohem více zvířat než lidí, a ačkoli osud naprosté většiny z nich leží v lidských rukou, nedostalo se jim zatím žádné všeobecné ochrany, která by uznala jejich právo na život bez bolesti a utrpení. Lidstvo, které by bez pomoci zvířat civilizaci nikdy nevytvořilo, je na nich přitom stále závislé. Zvířata jsou na nás závislá též.
Miliarda bezprizorních koček a psů se potuluje světem trápena hladem a nemocemi, protože je nezodpovědní majitelé nechali napospas. 4 miliardy savců a 55 miliard kusů drůbeže chováme v intenzivním zemědělství a za cenu levného masa, mléka a vajec platí zvířata životem ve zbytečně otřesných podmínkách. Volně žijící zvířata zase doplácejí na výnosný obchod a pašování, protože ohrožené druhy vynášejí téměř tolik peněz jako zbraně nebo drogy…
Obecná deklarace OSN o ochraně zvířat nezaručí dobrý život všem zvířatům, tak jako - bohužel - Všeobecná deklarace lidských práv nezaručí svobodu všem lidem. Je ale základním, velmi důležitým počátečním gestem. Vždyť zvířata jsou součástí života všech lidí na Zemi - i když si to třeba ani neuvědomujeme. Jsou naší potravou i oděvem, často i dopravním prostředkem, v neposlední řadě věrným společníkem.
Aby byla deklarace předložena OSN, musí ji podpořit deset miliónů lidí. Podepsáním petice se tedy můžete zúčastnit historického okamžiku a svým hlasem přispět k jejímu přijetí.
Petici iniciuje jedna z největších světových organizaci na ochranu zvířat WSPA, jejíž ředitel Peter Davis řekl׃ "Tato petice je první a největší celosvětovou iniciativou v ochraně zvířat vůbec. Je zásadním historickým milníkem v našem úsilí vybudovat svět bez násilí a krutosti páchané na zvířatech. To, v jakých podmínkách zvířata žijí, se týká nás všech - kvalita života zvířat je úzce propojena se zdravím lidí, s rozvojem společnosti a trvale udržitelným rozvojem."
Podpořte organizaci WSPA v tomto moudrém úsilí i Vy.

Podepište petici, buďte při tom :)

Nebolí tě to a pomůžeš zvířatům...

Svoboda zvířat

20. dubna 2008 v 15:02 Týrání zvířat
Svoboda Zvířat
loga na ochranu :
obrázky, které bolí :
Na internetové stránce: www.svobodazvirat.cz najdete zde všechny dostupné informace a způsoby jak pomoci.
kosmetika :
Při návštěvě obchodu s kosmetickými výrobky snadno nabudeme dojmu, že nabídka zkrášlujících krémů, parfémů apod. je nekonečná. Desítky výrobců nabízí stovky produktů, které by se měly výrazně lišit. Každý výrobce nás přesvědčuje, že právě jeho výrobek je ten "nejkvalitnější. Jeho složení je revoluční, účinky neuvěřitelné."Vše dělají údajně pro nás, naši krásu a zdraví. Investují do výzkumu, aby docílili optimálního složení a požadovaného účinku. Podobně znějící věty můžete slyšet v televizních reklamách nebo číst na stránkách časopisů. Jakým způsobem se však kosmetika testuje? Snad ne ještě na zvířatech? Nebyly již pokusy na zvířatech v kosmetickém průmyslu zakázány?
Bohužel vás musíme informovat, že drtivá většina kosmetiky se stále zvětšuje.....

Děsivá realita

20. dubna 2008 v 15:01 Týrání zvířat

Děsivá realita


Povím vám pohádku o jednom zvířátku...
Byla to liška...polární liška...krásná bílá polární liška...nikdy neviděla své rodiče...jediné co viděla, byla mříž...mříž a ostatní lišky...dvě...byly s ní v kleci...v tom stísněným prostoru...metr metr metr...se tam tísnily tři...a žádná z nich nikdy neviděly své rodiče...
jediné co zažila byla ta mříž...A také bolest...to především...lidé ji bili...jediné co mohla jíst byla kaše s přídavnýma látkama pro růst srsti...a hnusnou vodu...a ten stísněný prostor..a také myslím že se tomu říká extrémní podmínky...strašná zima kdy ji mříž studí do tlapek...zima proto aby zase a jen byla kvalitní srst! O nic víc nešlo...JEN O SRST!
Pitomou srst...někde slyšela že tomu kde je se říká kožešinová farma...ano byla na kožešinové farmě...
Místo kde každý den obchází SMRT! Tam a zpátky a vybírá si kdo bude další...kdo už nebude v tom stísněným prostoru metr krát metr krát metr...ale bylo to vlastně vysvobození...od bolesti a utrpení zpusobené lidskou nenasytností a pýchou...lidskou chladnou duší...necitelnou!
A jednou se zastavila právě u naší klece...
Lidé přišli a brutálně mne vytáhli z klece...a ještě ty co se mnou byly a odnesly nás pryč...někam do neznáma...
A tam nás zabili...slyšel jsem že zabíjejí lámáním vazu, škrcením, jedem v potravě, elektrickým proudem, nebo plyny...
A mě zabili tím zlomením vazu..Jediné o co jim jde je NEPOŠKODIT KOŽEŠINU!
Některé neodborně provedené metody usmrcování zvířata jen omráčí, takže zvířata jsou potom stahována zaživa.
Ano stahovány zaživa...ale já jsem měla štěstí...

No a pak už je konec jen hrobový ticho...a tady to končí...u smrti...ČTĚTE DÁL...
  • Pro zvířata znamená ještě věští utrpení být na té farmě, než chycení do pasti.
  • Čím větší mráz, tím lepší kožešina!
  • Aby chovatelé nemuseli zvířatům čistit jídelní misky, tak raději kaši rozmazávají po mřížích klecí. V zimních měsících zvířatům jazýčky při slízávání potravy ke mřížím přimrzají, což jim způsobuje zbytečná zranění.
  • Slabší jedinci jsou buď ušlapáni, ohryzáni nebo ukousáni svými spoluvězni.
LOV TULEŇU
Jelikož tuleni nepovažují člověka za nepřítele, jdou mu vstříc a jejich mláďata jsou pak ubita tyčí s ostrým hrotem, nebo utloukána o kusy ledu. Lovci z nich stáhnou kožešinu a krvavé tělo odhodí. Zůstává po nich trpící tulení matka, která nedokáže své mládě bránit.

<-- Zabíjení elektrickým proudem
  • Kožich je luxus za cenu smrti!
  • Kožichy nosí překrásná zvířata a šerední bezcitná lidé!

  • Nejvíce celosvětově rozšířená metoda zabíjení norků je udušení: CO nebo CO2 . Lišky jsou nejčastěji zabíjeny elektrickým proudem. Elektrody napojené na baterii jsou zaraženy do tlamy a vsunuty do konečníku zvířete.
  • V roce 1994 bylo na celém světě pro svůj kožich zabito 22.615.000 norků a 3.159.000 lišek.
  • Nedávné vyšetření odhalilo, že v Rusku jsou zabíjeni mroži, tuleni a šedé velryby na krmení pro kožešinové velkofarmy. Vyšetřovatelé nalezli tyto farmy obklopené kostrami nespočetných mořských savců, sklady plné hnijícího masa z velryb, mrožů a tuleňů. V roce 1994 navštívili vyšetřovatelé WSPA velkofarmu v Rusku, která měla kapacitu 20.000 lišek a 120.000 norků. Zvířata byla krmena kusy tuleních mláďat a v lednici jich bylo 2 500.

Zvířata mají svá práva!

20. dubna 2008 v 15:01 Týrání zvířat

I zvířata mají svá práva

Kocour na leží televizi.
Jednou ze známek vyspělosti každé společnosti je úcta nejen k lidskému životu, ale i odpovídající úcta k dalším živým bytostem, ke zvířatům. I zvířata sdílejí podobný osud jako např. dřevo nebo jiné neživé věci, mají v právu výrazně odlišné postavení s ohledem na to, že stejně jako člověk jsou živé bytosti a jejich život je třeba chránit.
ale pozor obas se i aktivistům něco povede, a ikdyž toho neni zrovna moc.... třeba tady je jeden příklad:
Švédsko zakázalo pokusy na lidoopech
Ministerstvo zemědělství Švédska a švédská Národní komise pro laboratorní zvířata se nedávno usnesly na nových směrnicích pro používání zvířat ve výzkumu. Jednou z nejdůležitějších změn je, že od června tohoto roku nebudou moci být lidoopi čeleďi Pongidae (šimpanzi, gorily, orangutani apod.) a devět druhů gibbonů použiti při pokusech. V budoucnu budou povoleny pouze neinvazní behaviorální studie těchto zvířat.

V současnosti nejsou ve Švédsku pro výzkum používáni žádní lidoopi čeleďi Pongidae, ani gibboni, přesto však vnímáme tento zákaz jako záležitost podstatného ideologického významu," řekl Per-Anders Svd, manažer kampaní při organizaci Animal Rights Sweden, největší ochranářské organizaci v zemi. "Jelikož toto gesto bezvýhradně připouští osobitou morální hodnotu primátů, vnímáme rozhodnutí jako důležitý posun v oficiálním postoji. Rovněž doufáme, že tento zákaz může být vnímán jako první krok k rozšíření morálních a legálních práv na miliony dalších zvířat, která trpí při pokusech.

Organizace na ochranu zvířat vedly po několik let celosvětové kampaně za ukončení pokusů na primátech. Švédský zákaz bezpochyby podpoří další naděje a entuziasmus uvnitř komunit aktivistů usilujících o ukončení pokusů na primátech v jejich příslušných zemích.

By raising public awareness through persistent campaigns, activists have been able to push back long-standing prejudice surrounding the moral standing of primates. There are no excuses for using primates in experiments, and this is finally beginning to sink in - even at the level of policy-making," concludes Per-Anders Svd.

Aktivisté byli prostřednictvím vytrvalých kampaní schopni změnit přetrvávající dlouholeté morální ospravedlňování jejich používání ve výzkumu, která podle nás neexistují. Konečně nastal začátek pro plné přijetí našich snah - dokonce na oficiální úrovni," uzavřel Per-Anders Svd.
Co je dle zákona považováno za týrání zvířete?

- používání podnětů, předmětů nebo zvířeti bolest vyvolávajících pomůcek (hlavně že jestli ste viděli to video o testování, tak tam to 100%bolelo, ikdyž tvrdiou , že ne!!!!)
- vyvolávání bezdůvodně nepřiměřeného působení stresových vlivů biologické, fyzikální nebo chemické povahy (hlavně , že testujou jak se bude opička chovat když ji zašijou oči atd.... to asi podle nich není stres....)
- zacházení se zvířetem, přepravování jej či pohánění způsobem, který u něj vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení, poškození zdraví nebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání (vůbec)
Masakrování tuleňů v Kanadě

Kanadská vláda tvrdí, že tulení populace ohrožuje rybářský průmysl, proto má v plánu vybít skoro 4 miliony tuleňů od roku 2003 - 2006. Praktiky, jakými jsou zvířata usmrcována, zde raději nebudu jmenovat....jatka, kde matky očichávají pozůstatky svých stažených mláďat....a domyslete i sami... Kdo se však chcete dozvědět víc, podívejte se na
http://seaplanet.web2u.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=185.

Cituji autora článku Mika Hackmana - "Když jsem viděl fotografie, cítil jsem najednou bezradnost nejen nad významem slova civilizace, ale i člověk."

Některé státy však nezůstávají "pozadu" - kolem 22500 mrtvých tuleňů bylo nalezeno u dánských břehů v roce 2002, další tisíce pak na švédském a norském pobřeží. V roce 1988 uhynula skoro polovina populace tuleňů u dánských, německých a švédských břehů. A člověk místo, aby chránil tyto mizející tvory, je střílí pro svou zábavu. Dokonce oficiálně, jak to vyhlásila norská vláda v říjnu 2004 slovy jakéhosi ministra rybolovu Sveina Ludvigsena: "Nejde o zintenzívnění lovu tuleňů nebo o vyhubení tohoto živočišného druhu. Chceme jen otevřít tuto praxi cizincům..." Myslím, že k tomu už není opravdu co dodat...
Jen pro silné žaludky!!!!!!!!!!
ale ažto sem pude vlozit.......


Zabíjení slonů

Uvedu opět jeden příklad... V Tanzanii je malý národní park. Když bylo období sucha, neměli sloni dostatek potravy a napadali přilehlé zemědělské plochy. Farmáři se bránili a sloni mimo národní park se stávali lovnou zvěří - mnohdy je však lákala hlavně slonovina, za kterou dostali mnoho peněz.

Ano, v tomto případě byli farmáři částečně v právu, jelikož sloni vnikli na jejich pozemky. V drtivé většině případů však zabíjí pytláci slony přímo v národních parcích, kde nechávají ležet mrtvá těla s odřezanými kly.

Velryby

Za pouhých osmdesát let 20. století ulovili velrybáři více než 2 miliony velryb! Nízká rozmnožovací schopnost těchto zvířat (samice za celý život porodí v průměru jen 7 až 10 mláďat) a snížená genetická rozmanitost populací mnoha druhů velryb by mohly znamenat, že některé druhy velryb jsou odsouzeny k vymření. V roce 2004 se Česká republika připojila vstupem do IWC (Mezinárodní velrybářská komise) k zemím, které se aktivně podílí na ochraně vážně ohrožených kytovců.

Nepochopím zvrácené smýšlení lidí, kteří loví pro zábavu a následkem jejich amatérských hrátek často zvířata dlouho umírají v bolestech. Namísto toho, že můžou třeba zabít přesně a bezbolestně, když už zabíjejí!!!!

Ostatní divoce žijící zvířata

Mezi vybíjená a týraná zvířata bohužel nepatří pouze tuleni, sloni a velryby. Tento problém se týká i tygrů, orangutanů a mnoha dalších zvířat. Často k postupnému hubení živočišných druhů přispívá i vypalování deštných pralesů, což považuji za velký zločin lidstva. Tropické deštné lesy dříve pokrývaly rozsáhlé oblasti kolem rovníku, nejvíce kolem Amazonie v rovníkové Americe, kolem řeky Konga v Africe a v jihovýchodní Asii. Rychle ubývají a s nimi i nesčetné množství rostlin a živočichů, kteří zde žijí často nepoznány naší vědou. Lesů ubývá z mnoha různých důvodů, nejvíce kvůli těžbě dřeva či surovin a tlakem venkovských obyvatel v rozvojových zemích.Někteří movití lidé (zpěvák Sting) si kupují kousky pralesa, aby alespoň trochu napomohli jejich záchraně.

Na týrání divoce žijících zvířat mají rovněž velký podíl pašeráci, kteří převážejí přes hranice zvířata namačkaná v plastikových lahvích apod. Během cesty tak dochází k vysokému úhynu pašovaných zvířat.
částečný zdroj:http://www.psi-kocky.cz/clanky/tyrani_zvirat.html
Cirkusy nejsou zvířata. Zvířata nejsou cirkus.
Každý z nás byl alespoň jednou v cirkuse. A když nebyl, tak má natolik rozumné rodiče, že to nemusel vidět.
Skákající klauni, míčky, lízátka, cukrová vata, červené bambulky na nos, kaskadéři, provazochodci. Nezní to skvěle? TOTO ANO!!!
Na druhé straně také ale sloni, kteří se drží choboty za ocásky, na povel si sedají a vstávají, zvedají nohy, chobot a v některých případech vozí návštěvníky cirkusu.
Tygři, kteří jsou v kleci se cvičitelem ,,divokých šelem" zavřeni v kleci a předvádí různé skoky apod. A to nemluvím o proskakování hořící obručí.
Velbloudi, kteří chodí dokola po šapito, dělají podobné kousky jako koně.
A to je všechen jejich život. Zapomněla jsem však na ZÁKULISÍ cirkusů. A to zákulisí vypadá docela monstrozně.
Nářek, bití, krev, elektrický proud, facky, kopání, křičení, věznění v malých příbytcích, jestli se tomu dá vůbec říkat!
TÝRÁNÍ ZVÍŘAT jako vyšité. A jak na to reagují občané a město? Každý rok přijede cirkus, postaví šapito. Pár dní tady zůstanou, z cirkusu se ozývá nářek věznících zvířat, koně přivázaní k zemi na řetězu stejně jako velbloudi, kteří koukají po kolemjdoucích a žebrají o kousek pamlsku a vody. Sloni, tygři a medvědi v klecích s tlustými mřížemi. Sotva zalezou do klece, tak hned jdou na cvičení.
A proč my, obyvatelé města Náchoda a okolí chodíme do cirkusu? Protože to nevíme, co se tam děje? Proč někdo nepošle do cirkusů nějakou kontrolu, jestli se tam zvířata netýrají? Týrají se tam a všichni to vědí.Ale proč by se cirkusy zakazovali... Cirkusy přijedou na čistou louku, odehraje se pár představení, vyberou se neuvěřitelné peníze, zaplatí městu za pronájem pozemku, odjedou a zůstane po nich pošlapaná tráva, výkaly po zvířatech, odpadky apod. Lidé si to užijou, zaplatí a odejdou. Nezajímá je, jestli v tom je také něco jiného, než nastrojená zvířata a šašci.
Proto Vás prosíme o malé zamyšlení, jestli to stojí za to, aby Vaše děti musely koukat na týraná zvířata. Pokud s tím nesouhlasíte, podepište nám petici, kterou budeme mít 16.4.2007 na náměstí TGM v Náchodě v INFO stánku k dispozici.
Děkujeme STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
Proč psi a kočky končí na ulici, v lese přivázaní u stromu na vodítku bez jídla a bez pití? Proč zvířata opět končí ve zverimexu v teráriích přeplněných k prasknutí s nedostatečnou péčí a výběhem??? Na ulici v papírové krabici na chodníku? U popelnic? U dálnic? PROTOŽE LIDI JSOU PROSTĚ HAJZLI!!!!!!!!!!!!! Pokud se o zvířátko neumím postarat nebo nemám na něj prostory, tak si ho nekupuju nebo si ho neberu domů. To je jako s dětma. Když si uděláte dítě, taky ho hodíte do popelnice, protože pro něj nemáte sunar? No, tohle nebudeme rozebírat, to je kapitola o něčem jiném, ale podstata je stejná. Mimochodem těch dětí na ulici je taky víc než dost. A zase za to můžou lidé....
Přikládám pár obrázků z domácího týrání
bohuzel.........ale jedna se hlavne o psi a o kone:-(
a takoví psi potom mají často problém v kontaktu s lidmi... buď z lidí mají panický strach, nebo jsou agresivní..... ale opravdu se jim nedivím!!!kdyby vás někdo nechal přivázaného bez jídla a vody, jak byste se k němu a jemu podobným pak chovali vy?????
Já myslím , že to pro tentokrát bohatě stačí, abychopm si uvědomili jací sou lidi hovada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A všechny vás chci nasměrovat na stránku www.stoptyranizvirat.estranky.cz
můžete se tu i zapojit aktivně, vždyť výsledky budou snad jednou vidět!!!!! Pokud tomu pomůžeme!!!!

Před - potom

20. dubna 2008 v 14:59 Týrání zvířat
Před
Potom
Před
Potom
Před
Potom

Nechutný obrázky

20. dubna 2008 v 14:59 Týrání zvířat
Každou vteřinu je ve vivisekčních laboratořích na celém světě zabito 33 zvířat. Denně jsou to téměř 3 milióny, ročně 1 miliarda a 40 milionů zvířat. V drtivé většině připadů umírají tyto oběti lidské samolibosti zbytečně.

Až 90 procent všech pokusů na zvířatech je nakonec vyhodnoceno jako bezvýznamných pro člověka.

Z lidských nemocí byly u zvířat pozorována méně než 2 procenta.

Mezidruhové rozdíly jsou natolik propastné, že nelze například výsledky získané pokusy na jednom druhu hlodavce s jistotou aplikovat na druh jiný, často není ani možné převádět výsledky získané na jedné myši na myš jinou.

90 až 95 procent testovaných produktů, které se na zvířatech ukázaly jako účinné a bezpečné, se při klinickém testování na lidech projevilo jako látky neúčinné či dokonce nebezpečné. Například Contergan měl pomáhat těhotným ženám proti ranní nevolnosti. Úspěšně prošel testy na zvířatech, u člověka však fatálně selhal a způsobil asi 10 tisíc defektních porodů. Mexaform, prostředek na pročištění organismu a dezinfekci střev, zapříčinil ochrnutí dolních končetin u více než 200 tisíců lidí. Eraldin, lék proti nemocem srdce, zabil desítky lidí a u další stovky oslepil. Clioquinol, lék užívaný proti průjmu, je odpovědný za oslepnutí či obrnu tisíců lidí. Na seznamu obdobných omylů jsou desítky položek.

Naproti tomu jiné léky, které by testy na některých zvířatech neprošly, může člověk bez problémů využívat. Penicilin zabíjí morčata, Aspirin je smrtelný jed pro kočky a způsobuje rození deformovaných mláďat u krys, opic, prasat, psů a dalších druhů zvířat. Insulin je příčinou deformací u králíků a myší.

Zvířata nejsou alkoholici, nejsou kuřáci, nejsou drogově závislá, netrpí na deprese a ani se nemusejí léčit kvůli obezitě. Přesto jsou u nich zcela nesmyslně tyto fenomény uměle vyvolávány a posléze léčeny.

Kouření bylo označeno jako zdraví neškodné, protože v laboratořích nebyla u zvířat prokázána rakovina následkem inhalace tabákového kouře. O škodlivosti kouření u člověka však není pochyb.
zdroj: gnosis9.net

Kolik stojí kožich?

Pro výrobu jednoho kožichu je třeba zabít: 65 norků, nebo 130 činčil, nebo 10 jezevců, nebo 27 tchořů, nebo 60 zajíců, nebo 14 vyder, nebo 11 stříbrných lišek, nebo 50 minků, nebo 100 veverek, nebo 9 bobrů, nebo 4 leopardy, nebo 18 červených lišek, nebo 15 rysů, nebo 125 hranostajů, nebo 12 ocelotů.... pro kožichy a různé upomínkové předměty se také zabíjejí psi a kočky!

Pomáhejme!

20. dubna 2008 v 14:58 Týrání zvířat

POMÁHEJTE!!!

PROHLÉDNĚTE SI TUTO ANIMACI A DEJTE JI PROSÍM NA SVŮJ BLOG A TÍM POMÁHEJTE PROTI TÝRÁNÍ!

Kde a jak se používají pokusná zvířata

20. dubna 2008 v 14:58 Týrání zvířat

KDE A JAK SE POUŽÍVAJÍ POKUSNÁ ZVÍŘATA?

Desítky miliónů zvířat jsou ročně týrána - (poškozována na mozku, pálena, ozařována, oslepována, střílena, trávena, opařována, trhána, omračována apod.), aby nakonec jejich životy skončili v laboratorních popelnicích jako odpad po zbytečných a nehodnotných pokusech. U mnohých zvířat se před samotným experimentem vyřezávají hlasivky... Pokusná zvířata jsou nejčastěji používána v těchto odvětvích:
Farmaceutický průmysl používá zvířata pro zjišťování reakcí na různé druhy látek při výrobě farmaceutických výrobků - léků, očkovacích sér apod.
Výuka na školách. Výuku biologie, přírodopisu na základních a středních školách velice často "zpestřují" pokusy s žížalami, myškami, žábami a ptáky. Děti donesou do hodiny žížaly a připraví je žiletkou či nožem o několik částí těla na důkaz rychlé regenerace žížalího organismu. (Takováto výuka má jediný efekt: ničí vztah k přírodě a úctu ke všemu živému).
Vojenský průmysl se na zvířatech učí jak z efektivnit zabíjení. Zvířata se tak nevinně dostávají do role nepřítele, který dostane v experimentu pěknou lekci. Za účelem potvrzení značné prudkosti střel a kulek ze střelné zbraně se v Německu střílí do psů (boxer) a zakrslých sviní. Poté jsou zvířata operována, aby bylo zjištěno, jakým způsobem vnikají kulky do těla. Morčata jsou umístěna v blízkosti děl, čímž jsou vystavena hluku zbraně velkého kalibru. Zvířata mají zničené ušní bubínky a tkáně v plicích. (Spiegel 13/84). Zkouška granátů na morčatech není žádnou vyjímečnou zkouškou. V Anglii v jedné ukázce vojáci stříleli do lebek 29 opic Resus ze vzdálenosti 10 m. Experiment měl být poskytnutím pomoci konstruktérům nových ocelových helem. Je stříleno do ovcí, králíků a psů omámených fosforoorganickými látkami, které vyvolávají ochrnutí nervového systému. (Neu Westfalishe Zeitung 28.2.1984). Americká armáda využívá zvířata k testování nukleárních a chemických zbraní. Zvířata jsou nadávkována neutrony a poté podstupují elektrický šok. Tajné vojenské výzkumy nespadají pod civilní kontrolu (přestože jsou placeny z našich daní) a proto veřejnost o těchto děsivých skutečnostech ví velice málo !
Automobilový průmysl používá zvířata pro bezpečnostní zkoušky nových aut. Jsou zkoušeny bezpečnostní pásy, pevnost materiálu a především reakce živého organismu na prudké nárazy při simulované havárii.
Chemický průmysl při svých pokusech zkouší na zvířatech "nové" čistící prostředky - prací prášky, čistidla. Podobně jako u kosmetiky jsou zvířatům testované látky nanášeny do očí, na pokožku, orálně cpány do organismu apod.
Potravinářský průmysl na pokusných zvířatech zkouší různé konzervační přísady, barviva.
Zdravotní výzkumy. Milióny zvířat jsou uměle infikovány lidskými civilizačními nemocemi, které se třeba ani v říši zvířat nevyskytují (třeba syfilis). Zvířata jsou též nucena ke kouření tabákových výrobků, inhalaci alkoholových výparů a omamných látek (drog) proto, aby dokázala to, co už dávno víme.

Pár slov

6. dubna 2008 v 16:51 Týrání zvířat
Chtěl by si taky pomoct týraným zvířátkům a alepson nějaká stvoření zachránit ???tak klickni sem : !CLICK ZDE! ....

Prosím, já nechci umřít jen kvůli mému kožíšku..... :(

Je to krásné vypadat tak uměle, že ??? Dokonale.. ale za jakou cenu ...?????

Líbí se Ti opička ??? Krásná, viď ??.....

A teď??? Už ne, viď a to jen kvůli blbé kosmetice a kožichům ......... že se za sebe nestydíme... :(

Pomáhej, nezavírej oči !!!!


Týrání zvířat pokrač.

6. dubna 2008 v 16:48 Týrání zvířat

Zabíjení pro kožich

Kožich je luxus za cenu smrti! Kožich znamená pro určitou část veřejnosti synonymum pro vytoužený přepych a symbol společenské prestiže. Málokdo si však uvědomuje, že v dnešní době a zejména v našem podnebném pásmu je to především symbol krutosti a lhostejnosti lidí. Rok co rok jsou milióny zvířat, která svůj kožíšek k životu bezpodmínečně potřebují, usmrcovány člověkem jen kvůli zbytečnému módnímu doplňku. Způsobů, jak získat kožešinu, existuje několik. Všechny mají stejného jmenovatele: týrání a smrt původních majitelů kožichu.

Lov kožešinových zvířat

Lov je nejstarší metodou získávání kožešin. Vynálezem čelisťových pastí se stal jednou z nejkrutějších. Pasti jsou kladeny ve volné přírodě na odlehlých místech na zvířecích stezkách. Většina pastí je konstruována tak, že se po došlápnutí zvířete na terčík v pasti čelisti prudce sklapnou a oběť sevřou. Mnohé typy pastí mají mají čelisti opatřeny ozubením, které zvířatům znemožňuje vyproštění se z pasti. Chyceným zvířatům tak kromě bolestivého sevření způsobují hluboká zranění.Drobní hlodavci, malé šelmy, nebo ptáci bývají často chyceni za krk, nebo uprostřed těla, což pro ně znamená při síle pružiny nepředstavitelné utrpení. Insinkt velí chyceným zvířatům bojovat a snažit se uniknout, což zejména u matek vede k odkousávání si sevřených končetin. Zvířata, kterým se z pasti podaří uniknout však brzy umírají na infekci nebo vykrvácení. Většina obětí se však stává kořistí lovců, kteří je surově dobíjejí, nebo na nich lovec stojí, dokud je neudusí.
V pastech zůstávají hladovějící a trpící bolestí a mrazem i několik dní. Drobná zvířata jsou napadána šelmami bez možnosti útěku. Pasti na vodní zvířata, jako jsou bobři a norci jsou kladeny tak, aby se zvíře utopilo. Veverky, lasičky a kuny jsou chytány do pastí na stromech, kde pak visí desítky hodin jako snadná kořist pro dravé ptáky.
Pasti si své oběti nevybírají, proto až 2/3 ulovených tvorů jsou ptáci, kočky, psi, laně, ježci a jiná zvířata, která však představují pro lovce pouhý odpad. Přestože je používání čelisťových pastí v řadě zemí (včetně ČR) zakázáno, ročně v nich najde smrt přes padesát miliónů zvířat. Nahrážkou čelisťových pastí mají být oka, léčky a železa, která se však čelisťovým pastem v krutostech vyrovnají.

Chov - kožešinové farmy

Existuje milná domněnka, že pěstování zvířat na kožešinových farmách je humánnější způsob získávání kožešin, než je lov. Slovo "farma" vzbuzuje představu svobodného a otevřeného prostoru. Ve skutečnosti je to způsob pouze snadnější pro člověka, ekonomičtější, ovšem pro zvířata znamená ještě věští utrpení, než chycení do pasti. Bolesti a strádání několika hodin či dnů zvířat lovených, jsou při chovu zvířat nahrazeny celoživotním strádáním a smrtí mnohdy stejně, nebo i více drastickou.
Zvířata jako nutrie, bobři, norci, lišky nebo lasičky jsou druhy, jejichž teritoriální působnost je i několik kilometrů čtverečních. V klecích 40x40x40 cm je jim jakýkoliv pohyb znemožněn a ani náhražky v podobě výběhů nemohou uspokojit jejich přirozené potřeby - běhat, hrabat, plavat či šplhat. Pro druhy, které nejsou domestikované, je život od narození do smrti v kleci každodenním stresem a utrpením!
Chovatelé, jejichž jediným kritériem je kvalita kožešiny a výsledný zisk tak nejenže omezují přirozenost zvířat, ale navíc je záměrně vystavují extrémním podmínkám, aby se produkce "zefektivnila". Čím větší mráz, tím lepší kožešina. Proto jsou zvířata ponechávána ve vlhkých a chladných místnostech, v horších případech vystavována přímému mrazu bez možnosti úkrytu, výstavby pelíšku či hnízda. Nejvíce trpí nutrie, které mají tlapky potaženy tenkou blankou. Musí neustále přešlapovat, protože jim tlapky přimrzují k podlaze klecí. Podlahy klecí jsou z ocelových jemných mříží či pletiva, které se jim zařezává do tlapek a při usilovné snaze se podhrabat si lámou o drátěná oka drápky.
Po celý krátký život jsou zvířata krmena jednotvárnou stravou, kaší, která je bohatá na živiny podporující růst kožešiny. Aby chovatelé nemuseli zvířatům čistit jídelní misky, tak raději kaši rozmazávají po mřížích klecí. V zimních měsících zvířatům jazýčky při slízávání potravy ke mřížím přimrzají, což jim způsobuje zbytečná zranění. Svou přirozenou touhu běhat se zvířata snaží naplnit běháním po kleci dokola a to je silně deprimuje. Jinak samotářská zvířata se chovají v klecích i po šesti, což vyvolává v takto extrémních podmínkách útočnost a kanibalismus. Slabší jedinci jsou buď ušlapáni, ohryzáni nebo ukousáni svými spoluvězni.

Usmrcování kožešinových zvířat

Když najde čas a kožich zvířete je "zralý" a vhodný pro zpracování na "kvalitní lidský kožich" dochází k usmrcování chovaných zvířat. Metody zabíjení jsou stejně drastické, jako samotný chov. Při usmrcování platí jediné pravidlo: nepoškodit kožešinu. Zabíjí se lámáním vazu, škrcením, jedem v potravě či injekční stříkačce, elektrickým proudem - zvířeti je vsunuta jedna elektroda do tlamičky a druhá do konečníku, nebo výfukovými a dalšími jedovatými plyny. Jsou to kožešinové popravy, nazývané "kožešinové žně", kdy jsou po tisících masakrovány celé chovy. Některé neodborně

Lov tuleňů

Jednou z nejzrůdnějších metod získávání kožešin je lov tuleních mláďat. Mláďatům zůstává bělost jejich kožíšku pouze během prvního měsíce jejich života, a proto je musí lovci zabíjet během krátké doby v co největším množství. Jelikož tuleni nepovažují člověka za nepřítele, jdou mu vstříc a jejich mláďata jsou pak ubita tyčí s ostrým hrotem, nebo utloukána o kusy ledu. Lovci z nich stáhnou kožešinu a krvavé tělo odhodí. Zůstává po nich trpící tulení matka, která nedokáže své mládě bránit. Každým rokem jsou v Rusku, Kanadě, Grónsku, Norsku aj. zemích zabity desetitisíce tuleních mláďat. Obětavé boje členů Greenpeace dokázaly snížit odbyt tuleních kožešin, EU vydala zákaz dovozu tuleních kožešin. Lov ovšem pokračuje!

Kolik stojí kožich?

Pro výrobu jednoho kožichu je třeba zabít: 65 norků, nebo 130 činčil, nebo 10 jezevců, nebo 27 tchořů, nebo 60 zajíců, nebo 14 vyder, nebo 11 stříbrných lišek, nebo 50 minků, nebo 100 veverek, nebo 9 bobrů, nebo 4 leopardy, nebo 18 červených lišek, nebo 15 rysů, nebo 125 hranostajů, nebo 12 ocelotů.... pro kožichy a různé upomínkové předměty se také zabíjejí psi a kočky!
Děsivé počty že?
Provedené metody usmrcování zvířata jen omráčí, takže zvířata jsou potom stahována ZAŽIVA!!!

Týrání zvířat

6. dubna 2008 v 16:43 Týrání zvířat
Na většině vysokých škol biologického zaměření jsou k demonstracím anatomie, fyziologie, atd.používána ve výuce zvířata. Asi si řeknete: "Co se dá dělat,jinak to nejde." Ale jak to, že na některých školách tojde i bez zvířat?Žáby, hlodavci a kuřata jsou nejčastější tvorové využívaní k předvedení principů, které už jsou dávno známé. Je to i v dnešní době plné technických vymožeností potřeba? Je to etické? A co když studenti odmítají zabíjet a pitvat zvířata?Možnost virtuální pitvy zajímavé, avšak drahé
V zahraničí na mnoha (a u nás na několika málo) školách jsou místo zvířat používány jiné metody nebo je studentům ponechána možnost výběru mezi pokusem se zvířetem a jinou metodou pokus se může udělat jednou, natočit a pouštět na videu. Existují počítačové programy, pomocí nichž může student "pitvat" zvíře virtuálně. To má tu výhodu, že se dá pokus v kterékoli části ukončit či zopakovat. Také jsou k dispozici modely končetin a orgánů z materiálů (něco na způsob silikonu), na kterých se dá naučit, jak správně dávat injekce nebo šít.Další (i když poněkud dražší) alternativou je pitvání s využitím jakési trojrozměrné "myši" - počítačové periferie, která vypadá jako skalpel a přenáší do počítače svou přesnou polohu v prostoru. Student vlastně nic nepitvá, ale dívá se na počítač, do čeho (jakoby) řeže.A teď si uděláme pár dřepů...Některé věci si mohou studenti ukázat na sobě samých, například tělesné cvičení (10 dřepů) s následným změřením biochemických změn těla. A na určité biologické poznatky (např. zkoumání reakcí buněk) se mohou místo zvířat použít tkáně rostlin.Cena těchto metod je různá, ale většinou stačí koupit je jednou - zvířata se musí kupovat stále a také nejsou zrovna nejlevnější, nemluvě o etickém aspektu věci.Někdy to bez skutečné pitvy nemá žádný významSamozřejmě existují obory (např. veterina), kde se studenti musí naučit pitvat a operovat skutečná zvířata. V těchto případech se mohou použít mrtvá zvířata z veterinárních klinik nebo jinak uhynulá zvířata, která už stejně zemřela.Potěšení z pitvy?Špatné není jen zbytečné zabíjení živých tvorů. Další nevýhodou je to, že používání zvířat při pokusech studenty postupně znecitlivuje a otupuje, učí je, že život zvířete nemá žádnou hodnotu. Mnoho studentů nesouhlasí s tím, že musí pitvat zvířata. Ale berou to jako nutné zlo, prostě to nějak překousnou. Překonají své svědomí, nechuť a nesouhlas. Často ani neví, že mohou odmítnout, nebo si jednoduše nechtějí dělat problémy u kantora, který je pak bude zkoušet.Na druhou stranu, hodně studentů má pitvy rádo a dokonce se na ně těší. Asi je to způsobené tím, že většina lidí vnímá zvířata jako věci, se kterými je možné podle potřeby nakládat, jak se nám lidem hodí. Bohužel na školách biologického zaměření je tento postoj studentům dost často předkládán. "Zvíře je tu pro naše potřeby, dělejte s ním, co chcete. Pokud se vám to nelíbí, jste moc citliví - zvykněte si nebo odejděte."Můžeme odmítnout!V mnoha případech je součástí požadavku na získání zápočtu účast na praktikách, kde se pitvají zvířata. V tom případě to studenti většinou řeší tak, že pokud není předmět povinný, raději si jej nezapíší. Pokud se jim ale opravdu příčí nechat kvůli sobě zabíjet zvířata, obětují raději možné znalosti, případně i celý studijní obor, i když by je jinak zajímal. Občas se i stane, že student raději opustí školu, kde mu učitelé odmítají vyjít vstříc. To není zrovna ideální řešení. Na těchto školách pak zůstávají jen ti, kteří jsou dostatečně otrlí a "drsní", nebo se jimi postupně stanou.Tohle nesmíš, tohle musíš!A co na to říká zákon? Na bezobratlé se zákon nevztahuje, ti podle něj zvířaty nejsou. Pokus s obratlovcem má student právo odmítnout a učitel ho nesmí nutit do něčeho, co dělat nechce, snižovat mu známku či ztěžovat získání zápočtu. Bohužel v praxi to tak nefunguje. Záleží na konkrétních učitelích, jak se k tomu postaví. S některými učiteli se dohodnout dá, někteří kategoricky odmítají jakoukoli změnu, ačkoli třeba ani o možných alternativách mnoho nevědí.Student si za to částečně může sámProblém je ale částečně i na straně studentů, kterým se moc nezamlouvá zabít a rozkuchat myš. Než by se ozvali, raději zatnou zuby a přemůžou se. Učitelé pak možná ani neví, kolik studentů by ocenilo možnost volby, a tak nemají ani motivaci snažit se něco změnit.

Max Factor

6. dubna 2008 v 16:42 Týrání zvířat

Pokaždé když v televizi uvidíte novou reklamu na MAX FACTOR uvědomte si KOLIK ZVÍŘAT ZEMŘELO kvůli jendomu drahýmu výrobku!!!!!

Nekupujte si MF a napište jim svůj nesouhlas!

JESTLI MÁTE BLOG, ZKOPÍRUJTE TENTO ČLÁNEK A DEJTE HO NA SVŮJ BLOG! BOJUJTE ZA NEMOCNÉ ŽIVÁ TVOŘENÍ!!!!ROZŠIŘTE TENTO ČLÁNEK!

Moudrá slova od Janči :-)

6. dubna 2008 v 16:41 Týrání zvířat
Dokážete si představit že nějaký vrah zabil člověka a z toho člověka stáhl kůži kterou by na sobě nosil.Nedokážete si to představit?My jsme ti vrazi kteří máme kožené boty,bundy,vesty a další podobné.Kolik zvířat muselo kvůli této blbosti zemřít!!A co vůbec je ještě horší!!Testování neboli týrání na nic!!!!!!Je mi z toho až do pláče a těm kteří to těm ubohým a nevinným zvířátkům dělají...přeji jim aby si oni sami vyzkoušeli jaké to je!Ne ne ne ani to si oni nezaslouží,zaslouží si ještě něco mnohem hořšího!Podívej se na stránku www.trojlistek.wbs.cz tam se snaží zvířátkům v nouzi pomáhat.
Šiřte tento článek dál a dál, ať to ví celá země že zvířata mají také právo žít v spokojenosti a lásce!!!!

Testování na zvířatech pokrač.

6. dubna 2008 v 13:24 Týrání zvířat
Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.
Pro zvětšení klikněte na obrázek.
A zde jsou jen králíčci...
Chcete vidět víc?? Psi, kočky, potkany, koně, opice a jiná zvířata??
Potom se podívejte sem: ZDE Ale varuji!! Je to jen pro silné žaludky!!
Chcete se těmto výrobkům vyhnout?? Podívejte se sem a poučte se, co kupovat a co NE.
Výrobky testované na zvířatech: ZDE
Výrobky NEtestované na zvířatech: ZDE
PROSÍM. ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK PO INTERNETU A POMOZTE ZASTAVIT TOTO NESMYSLNÉ VRAŽDĚNÍ ZVÍŘAT!!!!
Je to prostě děs a musí to přestat sama mám doma krásnou strakatou kočičku,je hrozně hravá.Ale když si vzpomenu kolik koček nemělo takové štěstí tak věřím že se tomu dá zabránit!
Přečtěte si výrobky testované na zvířatech a vyvarujte se jim !!!!!!!!!
Zvířátka vám budou za to vděčná!
Děje se toho všude hodně
Chcete se začít malovat nebo už se malujete ale nechcete tím ubližovat zvířátku?
Když si koupíš kosmetiku značky : Ahava, Amway, Avon, Lancome, Oriflame, Ryor. Mužeš si být jistá, že tim zvířatkům neublížíš protože tyto značky netestují kosmetiku na zvířatcích
Takže holky tyhle značky si zapamatujte protože to děláte pro zvířátka.
Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?

Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?

Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?
Ne?

Já na to myslím velmi často

Třeba na to jak se testují různé kosmetické přípravky a jiné věci na králících.

Tak například taková náplast.

Jak udělat náplast,aby nedráždila lidskou kůži? Jak to zjistit?

Jednoduše

Vezmete králíka a nalepíte mu na srst náplast
Prudce strhnete

Srst sleze

Máte holou kůži

Na tu nalepíte náplast

Prudce strhnete

Objeví se krvavá rána

Nalepíte náplast

Prudce strhnete ....

Pokračujete dokud nejsou vidět žebra
Pěkné, vidtě? A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk.
Ale to není vše

Nyní si vezměte například kočky.

Roztomilé domácí zvířátko, že?

Teď si představte laboratoř

Kočka má svázané nohy aby se nemohla hýbat

Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?
Proč by ne, nic vám to nezakazuje

Jednoduše vezmete kočku a nalijete jí tekutinu do očí

Samozřejmě se víčka nejprve upevní aby je zvíře nemohlo zavřít

Pravděpodobnost že kočka oslepne je 100%

Ale to přece nikomu nevadí, že

A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...


A teď už jen malý výčet a pár obrázků

Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?
Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři?
A musí k tomu všemu dojít?
Copak se v dnešní době neobejdeme bez kožichů z pravé zvířecí kůže, všemožných kosmetických ptákovinek a jiných věcí? Tyto věci se přece dají získat i jinak. Kožichy se dají vyrobit a kosmetika se dá testovat hormonálně.
Ale je vůbec naděje, že to lidé pochopí?

Jestli budeme takto pokračovat dál, tak za 10 let budou všechny druhy na vymření. Všechny.

Proto vás prosím, pošlete tuto zprávu všem lidem, kterým není příroda lhostejná a na konec se podepište.

Až dosáhneme 3000 podpisů tak prosím pošlete tento mail zpět na adresu p.i.r.a.t.k.a@post.cz

Testování na zvířatech

6. dubna 2008 v 13:22 Týrání zvířat
Takhle by vypadaly ženy,na kterých by se testovala kosmetika:
Firmy které testují na zvířatech:
Všude jsou!Zde jen 1druh značky (↑) ale testuje celá firma nivea.
LABELLO lesk na rty tónující 10ml
-lepidlo této náplasti se také testuje na malých zvířátkách!
Colgate zubní pasta Super fresh 50ml
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Rimmel
Training Bib Zavřít náhledZavřít náhled
Kliknutím na obrázek zavřete okno
Všechny značky L'Oréal a
A tyto firmy způsobují tohle!:

Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!