Zvířata mají svá práva!

20. dubna 2008 v 15:01 |  Týrání zvířat

I zvířata mají svá práva

Kocour na leží televizi.
Jednou ze známek vyspělosti každé společnosti je úcta nejen k lidskému životu, ale i odpovídající úcta k dalším živým bytostem, ke zvířatům. I zvířata sdílejí podobný osud jako např. dřevo nebo jiné neživé věci, mají v právu výrazně odlišné postavení s ohledem na to, že stejně jako člověk jsou živé bytosti a jejich život je třeba chránit.
ale pozor obas se i aktivistům něco povede, a ikdyž toho neni zrovna moc.... třeba tady je jeden příklad:
Švédsko zakázalo pokusy na lidoopech
Ministerstvo zemědělství Švédska a švédská Národní komise pro laboratorní zvířata se nedávno usnesly na nových směrnicích pro používání zvířat ve výzkumu. Jednou z nejdůležitějších změn je, že od června tohoto roku nebudou moci být lidoopi čeleďi Pongidae (šimpanzi, gorily, orangutani apod.) a devět druhů gibbonů použiti při pokusech. V budoucnu budou povoleny pouze neinvazní behaviorální studie těchto zvířat.

V současnosti nejsou ve Švédsku pro výzkum používáni žádní lidoopi čeleďi Pongidae, ani gibboni, přesto však vnímáme tento zákaz jako záležitost podstatného ideologického významu," řekl Per-Anders Svd, manažer kampaní při organizaci Animal Rights Sweden, největší ochranářské organizaci v zemi. "Jelikož toto gesto bezvýhradně připouští osobitou morální hodnotu primátů, vnímáme rozhodnutí jako důležitý posun v oficiálním postoji. Rovněž doufáme, že tento zákaz může být vnímán jako první krok k rozšíření morálních a legálních práv na miliony dalších zvířat, která trpí při pokusech.

Organizace na ochranu zvířat vedly po několik let celosvětové kampaně za ukončení pokusů na primátech. Švédský zákaz bezpochyby podpoří další naděje a entuziasmus uvnitř komunit aktivistů usilujících o ukončení pokusů na primátech v jejich příslušných zemích.

By raising public awareness through persistent campaigns, activists have been able to push back long-standing prejudice surrounding the moral standing of primates. There are no excuses for using primates in experiments, and this is finally beginning to sink in - even at the level of policy-making," concludes Per-Anders Svd.

Aktivisté byli prostřednictvím vytrvalých kampaní schopni změnit přetrvávající dlouholeté morální ospravedlňování jejich používání ve výzkumu, která podle nás neexistují. Konečně nastal začátek pro plné přijetí našich snah - dokonce na oficiální úrovni," uzavřel Per-Anders Svd.
Co je dle zákona považováno za týrání zvířete?

- používání podnětů, předmětů nebo zvířeti bolest vyvolávajících pomůcek (hlavně že jestli ste viděli to video o testování, tak tam to 100%bolelo, ikdyž tvrdiou , že ne!!!!)
- vyvolávání bezdůvodně nepřiměřeného působení stresových vlivů biologické, fyzikální nebo chemické povahy (hlavně , že testujou jak se bude opička chovat když ji zašijou oči atd.... to asi podle nich není stres....)
- zacházení se zvířetem, přepravování jej či pohánění způsobem, který u něj vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení, poškození zdraví nebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání (vůbec)
Masakrování tuleňů v Kanadě

Kanadská vláda tvrdí, že tulení populace ohrožuje rybářský průmysl, proto má v plánu vybít skoro 4 miliony tuleňů od roku 2003 - 2006. Praktiky, jakými jsou zvířata usmrcována, zde raději nebudu jmenovat....jatka, kde matky očichávají pozůstatky svých stažených mláďat....a domyslete i sami... Kdo se však chcete dozvědět víc, podívejte se na
http://seaplanet.web2u.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=185.

Cituji autora článku Mika Hackmana - "Když jsem viděl fotografie, cítil jsem najednou bezradnost nejen nad významem slova civilizace, ale i člověk."

Některé státy však nezůstávají "pozadu" - kolem 22500 mrtvých tuleňů bylo nalezeno u dánských břehů v roce 2002, další tisíce pak na švédském a norském pobřeží. V roce 1988 uhynula skoro polovina populace tuleňů u dánských, německých a švédských břehů. A člověk místo, aby chránil tyto mizející tvory, je střílí pro svou zábavu. Dokonce oficiálně, jak to vyhlásila norská vláda v říjnu 2004 slovy jakéhosi ministra rybolovu Sveina Ludvigsena: "Nejde o zintenzívnění lovu tuleňů nebo o vyhubení tohoto živočišného druhu. Chceme jen otevřít tuto praxi cizincům..." Myslím, že k tomu už není opravdu co dodat...
Jen pro silné žaludky!!!!!!!!!!
ale ažto sem pude vlozit.......


Zabíjení slonů

Uvedu opět jeden příklad... V Tanzanii je malý národní park. Když bylo období sucha, neměli sloni dostatek potravy a napadali přilehlé zemědělské plochy. Farmáři se bránili a sloni mimo národní park se stávali lovnou zvěří - mnohdy je však lákala hlavně slonovina, za kterou dostali mnoho peněz.

Ano, v tomto případě byli farmáři částečně v právu, jelikož sloni vnikli na jejich pozemky. V drtivé většině případů však zabíjí pytláci slony přímo v národních parcích, kde nechávají ležet mrtvá těla s odřezanými kly.

Velryby

Za pouhých osmdesát let 20. století ulovili velrybáři více než 2 miliony velryb! Nízká rozmnožovací schopnost těchto zvířat (samice za celý život porodí v průměru jen 7 až 10 mláďat) a snížená genetická rozmanitost populací mnoha druhů velryb by mohly znamenat, že některé druhy velryb jsou odsouzeny k vymření. V roce 2004 se Česká republika připojila vstupem do IWC (Mezinárodní velrybářská komise) k zemím, které se aktivně podílí na ochraně vážně ohrožených kytovců.

Nepochopím zvrácené smýšlení lidí, kteří loví pro zábavu a následkem jejich amatérských hrátek často zvířata dlouho umírají v bolestech. Namísto toho, že můžou třeba zabít přesně a bezbolestně, když už zabíjejí!!!!

Ostatní divoce žijící zvířata

Mezi vybíjená a týraná zvířata bohužel nepatří pouze tuleni, sloni a velryby. Tento problém se týká i tygrů, orangutanů a mnoha dalších zvířat. Často k postupnému hubení živočišných druhů přispívá i vypalování deštných pralesů, což považuji za velký zločin lidstva. Tropické deštné lesy dříve pokrývaly rozsáhlé oblasti kolem rovníku, nejvíce kolem Amazonie v rovníkové Americe, kolem řeky Konga v Africe a v jihovýchodní Asii. Rychle ubývají a s nimi i nesčetné množství rostlin a živočichů, kteří zde žijí často nepoznány naší vědou. Lesů ubývá z mnoha různých důvodů, nejvíce kvůli těžbě dřeva či surovin a tlakem venkovských obyvatel v rozvojových zemích.Někteří movití lidé (zpěvák Sting) si kupují kousky pralesa, aby alespoň trochu napomohli jejich záchraně.

Na týrání divoce žijících zvířat mají rovněž velký podíl pašeráci, kteří převážejí přes hranice zvířata namačkaná v plastikových lahvích apod. Během cesty tak dochází k vysokému úhynu pašovaných zvířat.
částečný zdroj:http://www.psi-kocky.cz/clanky/tyrani_zvirat.html
Cirkusy nejsou zvířata. Zvířata nejsou cirkus.
Každý z nás byl alespoň jednou v cirkuse. A když nebyl, tak má natolik rozumné rodiče, že to nemusel vidět.
Skákající klauni, míčky, lízátka, cukrová vata, červené bambulky na nos, kaskadéři, provazochodci. Nezní to skvěle? TOTO ANO!!!
Na druhé straně také ale sloni, kteří se drží choboty za ocásky, na povel si sedají a vstávají, zvedají nohy, chobot a v některých případech vozí návštěvníky cirkusu.
Tygři, kteří jsou v kleci se cvičitelem ,,divokých šelem" zavřeni v kleci a předvádí různé skoky apod. A to nemluvím o proskakování hořící obručí.
Velbloudi, kteří chodí dokola po šapito, dělají podobné kousky jako koně.
A to je všechen jejich život. Zapomněla jsem však na ZÁKULISÍ cirkusů. A to zákulisí vypadá docela monstrozně.
Nářek, bití, krev, elektrický proud, facky, kopání, křičení, věznění v malých příbytcích, jestli se tomu dá vůbec říkat!
TÝRÁNÍ ZVÍŘAT jako vyšité. A jak na to reagují občané a město? Každý rok přijede cirkus, postaví šapito. Pár dní tady zůstanou, z cirkusu se ozývá nářek věznících zvířat, koně přivázaní k zemi na řetězu stejně jako velbloudi, kteří koukají po kolemjdoucích a žebrají o kousek pamlsku a vody. Sloni, tygři a medvědi v klecích s tlustými mřížemi. Sotva zalezou do klece, tak hned jdou na cvičení.
A proč my, obyvatelé města Náchoda a okolí chodíme do cirkusu? Protože to nevíme, co se tam děje? Proč někdo nepošle do cirkusů nějakou kontrolu, jestli se tam zvířata netýrají? Týrají se tam a všichni to vědí.Ale proč by se cirkusy zakazovali... Cirkusy přijedou na čistou louku, odehraje se pár představení, vyberou se neuvěřitelné peníze, zaplatí městu za pronájem pozemku, odjedou a zůstane po nich pošlapaná tráva, výkaly po zvířatech, odpadky apod. Lidé si to užijou, zaplatí a odejdou. Nezajímá je, jestli v tom je také něco jiného, než nastrojená zvířata a šašci.
Proto Vás prosíme o malé zamyšlení, jestli to stojí za to, aby Vaše děti musely koukat na týraná zvířata. Pokud s tím nesouhlasíte, podepište nám petici, kterou budeme mít 16.4.2007 na náměstí TGM v Náchodě v INFO stánku k dispozici.
Děkujeme STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
Proč psi a kočky končí na ulici, v lese přivázaní u stromu na vodítku bez jídla a bez pití? Proč zvířata opět končí ve zverimexu v teráriích přeplněných k prasknutí s nedostatečnou péčí a výběhem??? Na ulici v papírové krabici na chodníku? U popelnic? U dálnic? PROTOŽE LIDI JSOU PROSTĚ HAJZLI!!!!!!!!!!!!! Pokud se o zvířátko neumím postarat nebo nemám na něj prostory, tak si ho nekupuju nebo si ho neberu domů. To je jako s dětma. Když si uděláte dítě, taky ho hodíte do popelnice, protože pro něj nemáte sunar? No, tohle nebudeme rozebírat, to je kapitola o něčem jiném, ale podstata je stejná. Mimochodem těch dětí na ulici je taky víc než dost. A zase za to můžou lidé....
Přikládám pár obrázků z domácího týrání
bohuzel.........ale jedna se hlavne o psi a o kone:-(
a takoví psi potom mají často problém v kontaktu s lidmi... buď z lidí mají panický strach, nebo jsou agresivní..... ale opravdu se jim nedivím!!!kdyby vás někdo nechal přivázaného bez jídla a vody, jak byste se k němu a jemu podobným pak chovali vy?????
Já myslím , že to pro tentokrát bohatě stačí, abychopm si uvědomili jací sou lidi hovada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A všechny vás chci nasměrovat na stránku www.stoptyranizvirat.estranky.cz
můžete se tu i zapojit aktivně, vždyť výsledky budou snad jednou vidět!!!!! Pokud tomu pomůžeme!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama