Poloslepý mrtvý pes utopený v jezírku

23. května 2008 v 15:28 |  Týrání zvířat

V Liberci někdo utopil poloslepého psa v jezírku

Mrtvého psa našly děti, které jeho tělo vylovily a přivolaly pomoc.
foto: ZOO Liberec - Centrum pro zvířata v nouzi
Staršího, poloslepého psa přivázaného k pneumatice hodil někdo minulý týden do jezírka nedaleko libereckého letiště. Mrtvého psa našly děti, které jeho tělo vylovily a přivolaly pomoc. Zvíře už ale bylo dávno mrtvé. Podle odborníků trvalo dlouho než se pes v poměrně mělké vodě nakonec utopil.
26. 3. 2008 15:08 - LIBEREC
"Musel zřejmě hodně dlouho bojovat o život, protože nedopadl nijak hluboko a určitě sváděl marný boj o život," řekla Právu šéfka libereckého centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec Ivana Hancvenclová. Starší kříženec navíc nebyl pracovníkům útulku neznámý a znají i jeho majitele.
"Vzhledem k okolnostem a závažnosti tohoto činu jsme věc předali k prošetření policii. Pokud by se policii podařilo pachatele odhalit, hrozí mu za týrání zvířat až dva roky odnětí svobody," konstatovala Hancvenclová.
Případy, kdy lidé nechtějí své čtyřnohé miláčky a snaží se je udat do útulku, nejsou podle šéfky centra nijak ojedinělé.
"Nepřijímáme zvířata od majitelů. Buď je odkážeme na soukromá zařízení, nebo jim vyvěsíme inzerát. V horším případě najdeme pejska ráno uvázaného tady u nás u brány," podotkla Hancvenclová. Takto otřesný případ utýrání psa, ale tady podle ní už dlouho neviděli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama