Steve Irwin

23. května 2008 v 15:14 |  Ochránci zvířat

Steve Irwin

herec, moderátor, přírodovědec

Datum narození: / datum úmrtí: 22.02. 1962 / 04.09.2006 Místo narození: / místo úmrtí: Essendon, Victoria, Austrálie / pobřeží u Port Douglas, Austrálie Znamení: Ryby
Životopis
Stephen Robert Irwin, přezdívaný "The Crocodile Hunter" (Lovec krokodýlů), byl australský přírodovědec a televizní osobnost.
V roce 1992 se Irwin oženil s Terri Raines. Spolu mají dvě děti: dceru, Bindi Sue Irwin a syna, Roberta Clarence "Boba" Irwina .
Stephen Robert Irwin se narodil rodičům Lyn a Bob Irwin ve Viktorii 22.února 1962. Bob Irwin byl velký obdivovatel plazů a tak se s rodinou přestěhoval do Queenslandu. v roce 1970 založil malý park s plazy v Beerwah na slunečním pobřeží, z které se stala Austrálie Zoo, jejich rodinný podnik, který pořád rozšiřovali, až do roku 1991 kdy Bob a Lyn odešli a svěřili vedení Austrálie Zoo jejich synovi, Stevovi.
Protože bydleli v zoo, Steve vyrůstal se zvířaty všeho druhu a tak se staral o jejich denní krmení a ještě měl na starosti péči o údržbu jejich vozu. K šestým narozeninám dostal jako dárek to co vždy chtěl - svou vlastní zakrslou krajtu! Ta byla 3.6 metru dlouhá a zatímco většina jeho vrstevníků krmili svoje kočky nebo psy, Steve chytal ryby a hlodavce a krmil svoje krokodýly a hady .
Bob učil mladého Steva všechno o plazech - dokonce už v devíti letech Steva naučil jak, chytat krokodýly v noci. Bob byl pyšný na sebe i syna a rád se chlubil že všechny krokodýli v jejich Zoo (asi 100 zvířat) buď chytili oni holýma rukama nebo se narodili v jejich zoo.
Jak stárl, Steve stále více přebíral jeho povinnosti a nabídl se dobrovolně pro práci na severu Queenslandu na vládním programu "East Coast", kontrola stavu krokodýlů a strávil několik let chytáním obrovských krokodýlů v místech kde působili problémy. Krokodýli které chytil směl jako odměnu přemístit do rodinného parku.
Od roku 1991,kdy Steve Austrálie Zoo převzal, podnik pod Stevovým vedením začal rozkvétat. Když se náhodou potkal s televizní výrobcem Johnem Staintonem, okamžitě se stali přáteli a ten dal Stevovi příležitost ukázat jeho různorodé zvířecí talenty světu. Vzali pramici a natočili první dokumentární film, "Lovec Krokodýlů". Dokument měl velký úspěch, rychle si vyžadoval natočení dalších dílu a tak v příštích třech letech natočil 10 hodinových epizod, které viděli televizní diváci po celém světě.
Po neobyčejném úspěchu Steve natočil dalších 70 epizod "Lovec Krokodýlů", 53 epizod "Seznamy Krokodýlů", 43 epizod "Krokodýlí Deníky" a jeho další televizní série se jmenuje " Mladí veterináři" uvedená v roce 2005.
Steve má velký respekt a porozumění pro všechna zvířata a je pyšný že jeho nadšení sdílí i jeho rodina a také každý návštěvník jeho Zoo a také mnoho milionů diváků u televizních obrazovek po celém světě.
V červnu 1992, Steve vzal si Terru Rainesa z Oregonu v USA. Setkali se o několika měsíců dříve když Terri navštívila jejich zoo když byla na prázdninách v Austrálii. Nyní pracují společně na vzdělávání lidi pokud jde o ochranu a práci s divokými zvířaty po celém světě.
Zemřel 4. září 2006 na následky bodnutí rejnokem do srdce při podvodním natáčení svého nového dokumentárního pořadu.
l Steve Irwin
Steve Irwin
Steve Irwin
Steve Irwin
Steve Irwin
Steve Irwin
Steve Irwin
Steve Irwin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama