Červen 2008

Kotě vs. husky

29. června 2008 v 20:13 Videa
Kotě vs. husky

Black and white

29. června 2008 v 20:10 Videa
Black and white

Králík má rád medicínu

29. června 2008 v 20:07 Videa
Králík má rád medicínu

Králík mlsá banán

29. června 2008 v 20:03 Videa
Králík mlsá banán

Situace ve světě

29. června 2008 v 19:47 Týrání zvířat
Situace ve světě
• Odhaduje se, že ročně je zabito pro potřeby kožešinového průmyslu na 50 milionů zvířat. Skutečný počet však bude pravděpodobně ještě vyšší, protože ve všech státech neexistuje spolehlivá evidence a zvířata jsou navíc lovena i pytláky.
• Dříve byla zvířata lovena převážně do pastí, v současné době však z více jak tří čtvtin převládá umělý odchov na farmách.
• Co se týká odchytu do pastí, jsou používány metody, které co nejméně poškodí kožešinu. Tyto metody jsou však zároveň velmi kruté pro zvíře samo, protože většinou nezpůsobí smrt přímo, pouze zvíře zachytí. Zvíře pak umírá postupně i několik dnů hladem či vyčerpáním, ale často je následně ještě dobito lovcem. Do pastí jsou v současné době chytány zejména vzácné šelmy a počty ulovených zvířat jsou zhruba následující: ročně v USA asi 4 miliony, Kanada 1 milion, Rusko 4 miliony.
• Farmový chov však v dnešní době převládá, a to zejména u druhů zvířat jako jsou norci, lišky a činčily, dalšími chovanými druhy jsou např. nutrie, fretky, tchoři, mývalové a psíci mývalovití. Kolem 70 % všech kožešin z komerčních chovů pochází z více než šestitisíc evropských farem.
• Vedle odchytu do pastí a farmového chovu výše uváděných zvířat je nemalým zdrojem produkce kožešin také východní trh s kožešinami psů a koček. Ti jsou usmrcováni velmi brutálním způsobem a jejich počty jsou vysoké. V současné době neexistuje způsob, jak tento trh kontrolovat - původ kožešin ze psů a koček je často skrýván za jinými názvy, nicméně se odhaduje, že do Evropy, a tedy i do ČR, jsou tyto kožešiny dováženy po desetitisících až statisících tunách ročně. V rámci EU se jedná o zákazu dovozu kožešin z těchto zvířat.
• Aktuálním je v současné době zákaz importu výrobků z kožešin tuleňů z komerčních lovů do EU. Podle zjištění nezávislé veterinární studie je více než 40 % tuleních mláďat stahováno ještě zaživa a mnoho z nich v době zabití ještě nepřijímá ani pevnou stravu. Počet tuleňů zabitých v uplynulých třech letech se pohybuje kolem jednoho milionu, z čehož v minulém roce bylo téměř 99 % mláďat dokonce mladších než dva měsíce.


Citáty o vegetariánství

29. června 2008 v 19:44 Co se nevešlo jinam...
Vpravdě je člověk králem zvířat, neboť je svou brutalitou předčí. Žijeme ze smrti druhých. Jsme chodící hřbitovy!
(Leonardo da Vinci)
Kéž nadejde den, kdy zbylá živá stvoření získají práva, která jim mohla odejmout pouze ruka tyrana Nelze se ptát, mohou-li zvířata přemýšlet nebo mluvit, ale mohou-li trpět (Jeremy Bentham)


Lidé, kteří jedí maso jsou odpovědní za všechno utrpení pramenící z jedení masa. Toto utrpení je způsobeno tím, že užíváme cítící bytosti jako potravu. Jsou odpovědni za všechny hrůzy a mučivý strach, který musí ta nešťastná stvoření prožívat, jen aby uspokojila lidské chutě...Všechno utrpení je zaznamenáváno jako důkaz proti lidstvu; překáží a zdržuje rozvoj člověka (Annie Besant)

Proč bych se vám měl zpovídat z toho, že se správně živím? Kdybych se cpal pečenými těly zvířat, měli byste důvod ptát se mě, proč to dělám. Zvířata jsou mí přáteléa já své přátele nejím (Georg Bernard Shaw )

Živou bytost je možno zničit, ale není možno mrtvou vzkřísit. Proto nikdy nenič životy. Nezabíjej a nebuď příčinou zabíjení. (Josef Zezulka)
"Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián." Paul McCartney
"Nedokážu si představit, že by se mé tělo stalo pohřebištěm jiných tvorů." George Bernard Shaw
"Svět není žádný šmejd a zvířata nejsou žádná surovina k našemu zneužití. Ne smilování, ale spravedlnost dlužíme zvířatům." Arthur Schopenhauer
"Sklízet se nerovná porážet. Obchod se zeleninou nejsou jatka." C. A. Skriver
"Bolest u zvířete je mnohem hlubší než bolest dospělého člověka. Bolest u zvířete můžeme přirovnat s bolestí dítěte. Vivisekci musíme odsoudit jako vraždu anebo mučení nevinného." Rudolf Steiner

Cirkus

29. června 2008 v 19:35 Týrání zvířat
http://www.blog.crooco.com/obrazy/pridavnagrafika/cirkus.jpg
Cirkusová zvířata jsou zbavená všeho, co dělá život životem! Pro žádného návštěvníka cirkusu by pochopitelně nebylo nijak příjemné připustit si myšlenku, že ohromující a barevná podívaná v cirkusu zastírá fakt, že všechna zvířata v cirkusu jsou nedobrovolní zajatci, kteří v zájmu vlastního přežití pouze mechanicky opakují naučený výstup.

Každý tvor je zrozen jako svobodná bytost. Stejně jako lidem, ani zvířatům nestačí ke spokojenosti pouhý dostatek potravy. Všechny živé organismy se po tisíce a milióny let přizpůsobovaly svému životnímu prostředí, a proto jejich násilné věznění nemůže být nic jiného než celoživotní stres a utrpení. Zvířata v cirkusech jsou navíc nucena k nepřirozeným výkonům, často velmi brutálními metodami. Majitelé cirkusů se zvířaty a cvičitelé pochopitelně popírají užívání jakýchkoliv surových metod.

Jsi proti týrání zvířat?

29. června 2008 v 19:34 Ankety
Jsi proti týrání zvířat?


Kosatka - neuvěřitelná show

27. června 2008 v 13:13 Videa
Kosatka - neuvěřitelná show

Psí nebožtík pro lásku

27. června 2008 v 13:07 Videa
Psí nebožtík pro lásku

Tvoje nejoblíbenější zvíře je?

27. června 2008 v 12:46 Ankety
Tvoje nejoblíbenější zvíře je?

SOS!

27. června 2008 v 12:27 Týrání zvířat
Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Krutost ve vepříně

25. června 2008 v 20:42 Týrání zvířat
Šokující a mimořádně krutý způsob týrání zvířat se dnes objevil v Brzkově u Jihlavy. Velkochovatel prasat utýral hlady 237 prasat. Hájí se tím, že neměl peníze na krmivo. Mrtvoly prasat navíc ani neodvážel na jatka, prý též z finančních důvodů, a ty se rozkládali a tleli přímo v vepříně. Ostatní doposud živá a velmi podviživená prasata byla také donucena ke kanibalismu, díky ztrátě potravy začala požírat zbytky mrtvých zvířat."Z toho, že byly na živých prasatech známky kanibalismu usuzujeme, že celá situace trvala dlouhou dobu," řekla k případu mluvčí jihlavské policie Jaroslava Slavíková.
Veterináře na případ upozornil anonymní volající s tím, že se po okolí šíří nesnesitelný zápach.
"Za devět let, co tu pracuji, podobný případ nepamatuji. Běžně řešíme několik uhynulých vepřů," pátral v paměti mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.
Zprávu dnes ve zkratce uveřejnila televize NOVA. Nejprve v odpoledních novinách ve zkratce a poté v hlavních zprávách podrobnou reportáž.
VIDEA Z REPORTÁŽE NAJDETE NA WEBU tnt.cz
!!!!!!!!!!!!!!!UPOZORNĚNÍ- V REPORTÁŽI SE NACHÁZÍ DRASTICKÉ ZÁBĚRY, NEDOPORUČUJI PRO SLABŠÍ POVAHY!!!!!!!!!!!!!!!

Krutý konec Montyho

25. června 2008 v 20:37 Týrání zvířat
V sobotu 28.04.2001 jsem našel svého skvělého psa MONTYHO v tratolišti krve v kůlně u domu č.p.50 Sibřina (Praha-východ). Obyvatel domu Vladimír S. k sobě mého psa vylákal, získal si jeho důvěru a poté brutálně kovovým páčidlem utloukl. Následně tato krvavá jatka zakončil, když podříznutím hrdla za tepla psa vykrvil, aby si jeho zubožené tělo připravil ke snědení. Pouze pár minut scházelo, abych svého psa zachránil, protože po něm probíhalo již několik hodin za pomoci sousedů pátrání.
Varuji všechny lidi a majitele zvířat před touto lidskou zrůdou a sadistou, který se ke svému činu přiznal.
Nejstrašnější skutečností je, že můj psí kamarád, člen rodiny - sedmiletý německý ovčák nikdy lidské bytosti neublížil, naopak díky své povaze, nadšení, sportovnímu a stopařskému výcviku mohl lidské životy zachránit.
Na pachatele Vladimíra S. bytem Sibřina č.p. 50 jsem podal trestní oznámení na Policii České republiky Praha-východ a za podpory všech lidí, kteří ve svých zvířecích miláčcích nevidí krvavé jitrnice, budu trvat na exemplárním soudním potrestání.
Vyzýváme všechny, kterým není osud našich zvířecích kamarádů lhostejný, aby nám pomohli v naší snaze o potrestání pachatele tohoto hrozného činu a dali tím najevo, že naše veřejnost již nebude lhostejná k utrpení bezbranných bytostí ! Společně zabraňme dalšímu beztrestnému týrání a zneužívání zvířat lidskými zrůdami!

POMOZME MONTYMU !!!

Daniela a Petr EPSTEINOVI
Sibřina / Praha-východ
e-mail: polygum@atab.cz
gsm: 0602 347209

4.Spřátelený blog - Jana

25. června 2008 v 20:33 Spřátelené blogy
7.Spřátelený blog - Jana
O čem je: o pejscích a koních a dalších různých věcí
Diplomek:

Návštěvnost za týden 16.6. - 22.6. 2008

23. června 2008 v 14:37 Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (16.6. 2008 - 22.6. 2008) je:
Pondělí: 11
Úterý: 20
Středa: 8
Čtvrtek: 16
Pátek: 22
Sobota: 60
Neděle: 26

Celkem: 163

Heckova cesta domů

22. června 2008 v 17:48 Filmy

HECKOVA CESTA DOMŮ ( 1996)

Žánr: Dobrodružný/rodinný
Vynálezce Rick Neufeld přijme nabídku, aby se s rodinou odstěhoval z kanadského Winnipegu do Austrálie, kde by dohlížel na instalaci a provoz důlního zařízení, které sám vyvinul. Zatímco rodina chvatně balí, rozhodne se dvanáctiletý Luke uniknout zmatku, který doma vládne, a společně s kamarádem vezme svého milovaného psa Hectora, kterému ovšem nikdo neřekne jinak než Heck, na poslední procházku k řece. Tady jsou však napadeni partou místních rváčů a při vzájemné potyčce se pes chlapci ztratí. Lukův otec mu sice pomáhá psa hledat,jejich snaha je však marná.
Nikdo z nich totiž netuší, že byl Heck polapen lovcem psů a zavřen do klece v útulku pro toulavé psy. Heckovi se sice brzy podaří z útulku utéci, ale svou rodinu už doma nenajde. Když se ho totiž Neufeldovým nepodařilo najít, museli odjet bez něj a vydat se na cestu do Vancouveru, odkud musí o tři dny později pokračovat do Austrálie. Heck však není z těch, kteří by se jen tak lehce vzdali své rodiny a okamžitě se pustí po jejich stopách. Před sebou má téměř tři tisíce kilometrů cesty, během které prožije spoustu neobvyklých dobrodružství, narazí na množství překážek a zažije nejedno zvláštní setkání. Musí překonat bouřky i sněhové vánice, peřeje, Skalisté hory, setkání s chřestýšem.
Kdo ví, jestli by dokázal dorazit do Vancouveru dřív než Neufeldovi odjedou, kdyby mu nepomohla náhoda, která zdrží odjezd rodiny a také tulák Red, který nejenže pomůže Heckovi v jeho cestě, ale také dá vědět Neufeldovým, že jejich pes je na cestě k nim. Ještě stále však není vyhráno. O další komplikace se totiž postará nejen lovec psů, který dopadení uprchlíka považuje za věc osobní cti a nehodlá dát pokoj dokud Hecka nedostane zpátky do klece, ale také hotelový manažer, který se pokusí zabránit sympatickému hotelovému poslíčkovi v jeho snaze pomoci Lukovi najít jeho psa.

Hledá se Benji

22. června 2008 v 17:31 Filmy

HLEDÁ SE BENJI ( 1987)

Hledá se Benji (Benji the Hunted)
Žánr: akční
Popis / Obsah / Info:
V tomto strhujícím vyprávění pes Benji uvízne v oregonské divočině, kde se ujme osiřelých pumích mláďat a společně pak musí čelit nebezpečí, které jim hrozí od lidí i ostatních zvířat. Film natočený uprostřed nádherných přírodních scenérií severozápadního Pacifiku nabízí kouzelnou podívanou pro celou rodinu!