Heckova cesta domů

22. června 2008 v 17:48 |  Filmy

HECKOVA CESTA DOMŮ ( 1996)

Žánr: Dobrodružný/rodinný
Vynálezce Rick Neufeld přijme nabídku, aby se s rodinou odstěhoval z kanadského Winnipegu do Austrálie, kde by dohlížel na instalaci a provoz důlního zařízení, které sám vyvinul. Zatímco rodina chvatně balí, rozhodne se dvanáctiletý Luke uniknout zmatku, který doma vládne, a společně s kamarádem vezme svého milovaného psa Hectora, kterému ovšem nikdo neřekne jinak než Heck, na poslední procházku k řece. Tady jsou však napadeni partou místních rváčů a při vzájemné potyčce se pes chlapci ztratí. Lukův otec mu sice pomáhá psa hledat,jejich snaha je však marná.
Nikdo z nich totiž netuší, že byl Heck polapen lovcem psů a zavřen do klece v útulku pro toulavé psy. Heckovi se sice brzy podaří z útulku utéci, ale svou rodinu už doma nenajde. Když se ho totiž Neufeldovým nepodařilo najít, museli odjet bez něj a vydat se na cestu do Vancouveru, odkud musí o tři dny později pokračovat do Austrálie. Heck však není z těch, kteří by se jen tak lehce vzdali své rodiny a okamžitě se pustí po jejich stopách. Před sebou má téměř tři tisíce kilometrů cesty, během které prožije spoustu neobvyklých dobrodružství, narazí na množství překážek a zažije nejedno zvláštní setkání. Musí překonat bouřky i sněhové vánice, peřeje, Skalisté hory, setkání s chřestýšem.
Kdo ví, jestli by dokázal dorazit do Vancouveru dřív než Neufeldovi odjedou, kdyby mu nepomohla náhoda, která zdrží odjezd rodiny a také tulák Red, který nejenže pomůže Heckovi v jeho cestě, ale také dá vědět Neufeldovým, že jejich pes je na cestě k nim. Ještě stále však není vyhráno. O další komplikace se totiž postará nejen lovec psů, který dopadení uprchlíka považuje za věc osobní cti a nehodlá dát pokoj dokud Hecka nedostane zpátky do klece, ale také hotelový manažer, který se pokusí zabránit sympatickému hotelovému poslíčkovi v jeho snaze pomoci Lukovi najít jeho psa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama